Sveučilište u Splitu

CSI laboratorij
25

U duhu tradicije popularizacije znanosti 9. i 23. veljače 2018. na Sveučilišnom odjelu za forenzične znanosti  održane su radionice „Otisci papilarnih linija“. U aktivnostima radionica sudjelovali su učenici osmih razreda OŠ "1. listopada 1942." Čišla i OŠ Tučepi. Učenici su posjetili Laboratorij za istraživanje mjesta događaja na našem Odjelu, upoznali se s poslovima forenzičara na mjestu događaja te imali priliku sami rukovati daktiloskopskom opremom. Naučili su prepoznati osnovne oblike otisaka prstiju, vidjeli kako izgleda proces daktiloskopiranja osobe te su korištenjem daktiloskopskih prašaka i kistova pretraživali predmete kako bi pronašli otiske prstiju. Asistenti Ana Banovac i Toni Ljubić dali su odgovore na mnoga zanimljiva pitanja o forenzici koja su učenici postavili.

Osim u svrhe popularizacije znanosti, ove radionice se provode i kao dio pripremnih aktivnosti za „Noć istraživača“, projekt u kojem će naš Odjel i ove godine sudjelovati.

Post Rating

There are currently no comments, be the first to post one.

Post Comment

Ime (obavezno polje)